Podmínky prodeje

Nabízím zcela mrazuvzdorné, dospělé a květuschopné střevíčníky, které původně pocházely od evropských nebo českých pěstitelů. Ty druhy, jimž se u mě dobře daří a po řadu let pravidelně přirůstají, jsou uvedeny v nabíce rostlin k prodeji. Tím je pro Vás zaručena selekce pouze těch rostlin, které se v zahradních podmínkách již osvědčily, což vytváří předpoklady pro jejich další úspěšné pěstování.

Standartně nabízím dvě velikosti ("L" a "XL") dospělých a květuschopných střevíčníků. Velikost "L" má minimálně jeden květuschopný puk, jehož velikost odpovídá kvetení i v přístí sezóně, případné další menší puky jsou zdarma. Velikost "XL" má minimálně dva květuschopné puky, jejichž velikost odpovídá kvetení i v příští sezóně, případné další menší puky jsou zdarma.

Nabízené rostliny jsou pěstované bez jakékoliv chemické ochrany či zimního krytu. Na jaře jsou orchideje lehce přihnojovány dlouhodobě působícím kombinovaným hnojivem Osmocote Exact Standart 3-4 M.

Střevíčníky a další rostliny zasílám výhradně v průběhu měsíce října, kdy je nejvhodnější doba pro přesazování mrazuvzdorných orchidejí. Zaručuji minimální stres pro zasílané sazenice a nulovou prodlevu mezi vyjmutím rostliny z půdy a jejím odesláním k Vám. Žádné uchovávání sazenic v lednici či mrazáku po dobu týdnů či měsíců, jak je běžná evropská praxe. Prostokořenné rostliny zasílám okamžitě k Vám v trošce čerstvého, mírně vlhkého rašeliníku.

Po dohodě je možné dodat i hrnkované střevíčníky v květináčích o průměru 20+ cm. Ty však nezasílám, je možné jejich osobní předání v Praze. Příplatek za střevíčník zasazený v květináči ve vyzkoušeném substrátu, který je možno zapuštěný v zemi pěstovat po dobu několika let, je 200,- Kč.

Rostliny můžete objednávat v průběhu celého roku emailem nebo telefonicky. Po potvrzení o dostupnosti rostlin Vám vystavím proforma fakturu, kterou je nutné uhradit nejpozději do konce září, před vlastním zasíláním rostlin. Je možné individuálně dohodnout i osobní předání v Praze oproti zaplacení na místě v hotovosti.

Poštovné a balné účtuji paušálně 200,- Kč. Standartně je balík zasílán jako cenný. Další možnosti dopravy flexibilně dohodou.

Vzhledem k tomu, že nemám žádnou kontrolu nad podmínkami, jimž budou rostliny vystaveny v novém prostředí, včetně možných patogenních organismů a škůdců, tak se nemohu zaručit za jejich následný zdárný růst. Moje odpovědnost se týká výhradně pravosti a kvality odesílané sazenice, kupní ceny, poštovného a balného.

V případě Vašeho zájmu o některé rostliny z fotogalerie, které aktuálně nenabízím, mě prosím kontaktujte. Můžete si je zamluvit dopředu, pokud to bude možné.

Pokud byste si přáli, abych Vám poradil a nebo zasadil střevíčníky přímo u Vás, dodal substrát a nebo Vám vybudoval a osadil hajní partii zahrady, s důvěrou se na mě obraťte.

Nabízím rovněž kapradiny a další doprovodné rostliny, které vytvářejí spolu se střevíčníky nádherná přírodní zákoutí a zejména kapradiny poskytují doplňkové přistínění, tak důležité k udržení příhodného mikroklimatu pro venkovní orchideje.